قرار به وقت وبلاگ در اصفهان - سفرنامه اصفهان

هواپیما ، در ساعت شانزده و بیست دقیقه ، روز بیست و یکم بهمن ما بدون تاخیر به زمین نشست . از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تا محل برگزاری گردهمآیی  چهل دقیقه ای راه بود و اولین چیزی که بدجوری توی ذوقم زد مسیر خشک و نازیبای فرودگاه تا مرکز شهر بود و فورا تصور کردم توریست هایی که از اصفهان دیدن می کنند چه حسی نسبت به این مسیر خواهند داشت . خلاصه اینکه بقول جبران خلیل جبران که پارسیان را مردمانی عیبجو می خواند . اولین ایراد را به شهر رویاهای تاریخ ایران ، اصفهان گرفتم  .

به سالن که رسیدم آقای یوسفی که زحمات هماهنگی سالن و کارهای دیگر مربوط به جشنواره طنز اینترنتی را کشیده بودند به سمت سالن راهنمایی کردند و اولین وبلاگ نویسی که دیدم خبرنگار افتخاری نیویورک تایمز بود . خانمی فعال و پرجنب و جوش با لهجه شیرین اصفهانی . کم کم وبلاگ نویسان به محل گردهمآیی رسیدند و اولین وبلاگ نویس پرشین بلاگی هم بهارزمستانی بود که او هم دختری پرشور و جوان بود که در خلال مراسم از وبلاگ نویس شدنش برای جمع تعریف کرد .

جمعیت سالن که به عدد چهل رسید من خیلی خوشحال شدم چون برنامه های اول پرشین بلاگ را در تهران بخاطر آوردم و اینکه شروع خوبی برای اولین همایش وبلاگی در شهری غیر از تهران بود .

در بین کسانیکه به جمع اضافه می شدند یک پرشین بلاگی قدیمی و محیط زیستی خوب را هم بعد از یک سال و اندی دیدم . سپهر سلیمی برنده دومین  جایزه محیط زیستی پرشین بلاگ در جشن سال ٨٧  .

خلاصه مراسم شروع شد وآقای یوسفی ، بنده خدا همه کارها را از اجرا گرفته تا تنظیم صدا خودشان انجام دادند که البته تجربه خوبی بود که از دفعات بعد ان شاالله از دوستان دیگری که در این همایش با آنها آشنا شدند یاری بگیرند .

بعداز اینکه دوستان خوب وبلاگ نویس مانند خبرنگار نیویورک تایمز ، بهارزمستانی ، سپهر سلیمی از تجربیات وبلاگ نویسی شان و درددل هایشان از عالم اینترنت گفتند نوبت رسید به پیشنهاد دهندگانی مانند آقای شاهین سپنتا ، خانم حاتمی و یک آقای دیگری که متاسفانه نامشان را به  خاطر ندارم که نکات خوبی را در خصوص گردهمآیی های حقیقی و مجازی وبلاگ نویسان اصفهانی مطرح کردند و البته خانم حاتمی سایت اصفهان بلاگ  را که وبلاگهای اصفهانی را فید می کند معرفی کرد .

بالاخره مجید یوسفی افتتاحیه دومین دوره جشنواره وبلاگ ها و نشریات الکترونیکی طنز را اعلام کرد .

دوست عزیز طنز پردازی از سایت نصفهان طنز دلنشینی در خصوص فیلترینگ در خواب خواندند که حال و هوای جلسه را بکلی تغییر داد .

سرآخر رسیدیم به بخش قرعه کشی که من بطور کاملا تصادفی دکتر نویسنده وبلاگ تمشک طلایی راکه وبلاگشان را معمولا دنبال می کردم دعوت کردم که به اتفاق دو دوست وبلاگ نویس دیگر قرعه نام برندگان را بکشند . ایشان برنده مسابقه تک نگاره یلدا بودند که سال قبل جایزه شان را دریافت نکردند و البته این همایش باعث شد ما از شرمندگی ایشان بالاخره بعد از یکسال بدرآییم .

یکی از جالب ترین پی نوشت های دیداری این جلسه ملاقات با دوست وبلاگ نویس طنازی بود که در فرندفید با نام کاربری زیرشلواری می نویسد .

آخر مراسم هم با کسانیکه هنوز سالن را ترک نکرده بودند عکس یادگاری گرفتیم که خالی از لطف نبود .

توصیه نوشت : این بود گزارش من از اولین گردهمآیی وبلاگی پرشین بلاگ در اصفهان حالا وقتش رسیده که شیرازی ها ، تبریزی ها ، مشهدی ها ، هوازی ها ، کرمانی ها ، یزدی ها شمالی ها ، جنوبی ها و ... ترتیبی بدهند که این گردهمآیی ها در شهرشان برگزار شود .

 

/ 26 نظر / 55 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختر شاه پریون

سلام خسته نباشید. ببخشید من می خواهم یک نسخه از مطالب وبلاگم داشته باشم اما گیزنه ی "دریافت نسخه ی پشتیبان وبلاگ@" برای من فعال نیست و می نویسه : javascript void اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

از دستت ناراحتم

سلام [زبان] من چند باز از وب شما ديدن کردم اما شما اصلا به من سر نزدين [تشويش] ممنون ميشم از وب من هم ديدن کنيد [خجالت] راستي من رو هم لينک کنيد ... منتظرت هستم ... بيايي ها ... [نيشخند][چشمک][بوسه]

فرانک

ایمیلاتون هم چک کنین لطفا [گل]

سایه سرشار

وجودم سرشار می شود ازتو. وقتی سایه ات بر روی جمجمه ی من طرح فردا میزند.

شعر آزاد

سر کار خانم پولاد زاده سلام خرسندم از اینکه شما را دلبسته ی ادبیات یافتم. این حقیر در جهت ایجاد فضایی آزاد از هرگونه مایی و منی اقدام به تاسیس وبلاگ شعر آزاد نموده ام تا فرهیختگان و علاقه مندان ادبیات بتوانند آنچه می اندیشند را به طرزی خالی از خود سانسوری ویا بی نگرانی از دیگر سانسوری منتشر کنند. اما اکنون دلواپسم چرا که هر کسی می تواند این وبلاگ را از صفحه ی وجود حذف نماید. از این رو دست به دامان شما شده ام تا بلکه با رهنمایی و دلسوزی شما بانوی ادب دوست دیگر دلواپس نباشم. و دیگر اینکه : چشم انتظار راهنمایی و مساعدت شما برای رونق این وبلاگم تا مگر: فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم. با سپاس شعر آزاد[گل]

سارا

عکسی که اینجا برای پروفایلتون گذاشتید خیلی ملایم هست. ای کاش همین عکس رو برای قسمت مدیران وبسایت انتخاب کنید.[لبخند]

احمدی

سلام ... میلاد سیدبطحا ، احمد طه ، محمد مصطفی (ص) مبارک ... سلام بر طه­ی یسین «طه ماانزلنا القران علیک لتشقی» سلام بر احمد مرسل «اسمه احمد » سلام بر رحمت بی­انتها «رحمت للعالمین» سلام بر صاحب خلق عظیم «انک لعلی خلق عظیم» سلام بر رسول عشق و رحمت «فبما رحمه من الله لنت لهم» سلام بر معلم مدرسین نگارمن که به مکتب نرفت وخط ننوشت به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد