گروه دوم جام جهانی - کره جنوبی -اوه یونگ هی

هفتمین  نمانیده ادبی مربوط به کشور کره جنوبی  است  ،که در گروه دوم   جام جهانی ٢٠١٠ حضور دارد . برای کسب اطلاع بیشتر به یادداشت قبلی مراجعه فرمایید . 

 اوه یونگ هی یکی از برجسته ترین نویسنده داستان در کره جنوبی  امروز است. او متولد ١٩۴٧ میلادی است . او  پس از تصرف هر دو جایزه اصلی  داستان نویسی کره جنوبی یعنی سنگ یی و دونگ برای داستان کوتاه ، توانست آثار خود را به دنیا با  زبانهای مختلفی معرفی نماید و نماینده شایسته برای ادبیات نوین کره جنوبی باشد .

 
او عل
اوه بر نوشتن داستان کوتاه ، توانای بسیار خوبی در سناریو نویسی و نمایشنامه  نویسی دارد که باعث شده است بیشتر کارگردانان معروف کره ای با او تجربه ساخت تئاتر و فیلم داشته باشند .

اولین  مجموعه داستانش بنام  رودخانه آتش در سال 1977 منتشر شد.  او دردوران  طلایی و شکوهمند داستانش موفق شد  داستان های به یاد ماندنی از جمله  شب بازی و محله چینی ها را در سال 1979 ، کلام آخر  را در سال 1981 ، آینه برنز در سال 1982 ، و دستگیره پاک نشدنی در سال 1983. را منتشر کند که البته  بیشتر آنها پراکنده است ، اما آثاری مانند دریاچه Paro در سال 1989 ، خوب قدیم در سال 1994 ، و پرندگان در سال 1996 نشان داد که او قادر به نوشتن داستانهایی با استاندارد بالاست .

یکی از جذابترین داستان های  یونگ هی  ، محله چینی هاست . محله چینی ها داستان دختر 9 ساله که بهمراه خانواده پناهنده اش در محله چینی های اینچون زندگی می کند. اینچون پس از جنگ کره. دومین و بزرگترین شهرستان بندری در کره  جنوبی است که  تا حد زیادی شبیه به چین می باشد  . فقط به جای خیابان های پر جمعیت چین ، اغلب پناهندگان ، زنان هرزه در محله چینی های این بندر  رویت می شوند . این رمان داستان  عده ا از ساکنان این محله است که زندگی شان را از طریق سرقت از کارخانه های تولید آرد ، زغال سنگ و دزدی از  قطارهای باری می گذرانند . د واقع این رمان صحنه های دردناک زندگی در کره بعد از جنگ دو کره است .


 

 

داستان های این زن نویسنده کره ای  به زبانهای بسیاری ترجمه شده است. اما تاکنون هیچ اثری به زبان فارسی نیامده است .سبک  خانم اوه کاملا بی پروا و اصولا قائل به معنا بخشی به کلمات ات . خواندن آثار او را به تمام کسانیکه از خواندن دچار لذت محض می شوند  توصیه می شود .

/ 2 نظر / 55 بازدید
غلامرضا جعفری

سلام اینکه ما در کره جنوبی که حکومتی دموکراتیک دارد نویسنده خوب داشته باشیم بعید نیست ولی کره شمالی که حکومت توتالیتر کمونیستی دارد چطور این تقسیم بندی ها چغدر بد است کره جنوبی و شمالی یا سابق بر این آلمان شرقی و غربی یادگارهای نکبت بار دوران جنگ سرد و ایدئو لوزی مارکسیسم لنینیسم توتالیتر

iranzanan

سلام باز هم منم. ایران زنان آمدم تا تشکر کنم. ممنون از لطف شما