گروه سوم جام جهانی - آمریکا - تامس ولف

نهمین  نمانیده ادبی مربوط به کشور آمریکا است  ،که در گروه سوم   جام جهانی ٢٠١٠ حضور دارد . برای کسب اطلاع بیشتر به یادداشت قبلی مراجعه فرمایید . 

سال 1900 میلادی ، ایالات متحده آمریکا ، کارولینای شمالی ، در خانواده ای مذهبی و معمولی ، نویسنده ای از تبار کلاسیک ها متولد شد بنام تامس ولف .

 

 

تامس ولف اولین اثرش را که یک رمان بود در حالیکه بسیار جوان بود منتشر کرد  عنوان این کتاب فرشته ، به خانه ات نگاه کن بود . این اثر حس میهن پرستی نویسنده را بخوبی نشان می داد .

ولف با پایان تحصیلاتش در هاروارد ، مسافر سرزمین های اروپایی شد . این سفرهای پی در پی کمک شایانی به داستان پردازی های او کرد . در ادامه رمان اول ، رمان دیگری نوشت تحت عنوان رودخانه و زمان . محور  اکثر آثار او حول همان اثر اول میگشت با این تفاوت که تجربیات جدید نویسنده در آثار بعدی روند داستان را تغییر می داد .

 

 

نثر ولف ، نثری موثر و ساده است اما در عین حال حساسیت و ظرافت در جملاتش بخوبی مشهود است .

ولف در یک خانواده متوسط و متعصب متولد شده بود و همان ساختار رمان های اوبود زیبایی و زشتی های طبیعی زندگی ، مفهوم خانواده ، پدر ، مادر و حتی فرزند بودن .

او نمایشنامه نویس خوبی هم بود اما در سالهای حیاتش مورد بی مهری اهالی نمایش آن روزها ، واقع شد . پس از مرگش نمایش هایی بر اساس آثارش روی صحنه رفت که تحسین مخاطبین را برانگیخت .

نقطه عطف زندگی اش در مسافرت به اروپا ، یعنی آشنایی با بانوی طراح صحنه تئاتر ، یعنی  آلین برنشتاین بود که با وجودی که هجده سال از این زن کوچک تر بود اما رابطه عاطفی بسیار قوی میان این دو شکل گرفت  .

از دیگر آثار او می توان به ، دیگر نمی توان به خانه بازگشت و داستان یک رمان اشاره کرد . در ایران داستان یک رمان ترجمه شده است و نویسنده در این کتاب به چالش های پیش روی یک نویسنده حین رمان نویسی می پردازد .

توماس ولف در حالیکه هنوز چهل سال نداشت یعنی در سال 1938 ، از دنیا رفت .

/ 2 نظر / 1254 بازدید
سینا

خانم پولادزاده[نیشخند] 1چیز میگم نخندین بهما[نگران] ولی 1 ادامه مطلبی هم بذارین واسه مطالب گناه نمیشه[خجالت][نیشخند] Meghsi:D

غلامرضا جعفری

آمریکا کشور قومیت ها و فرهنگ های مختلف است این مطلب برای من مفید بود چون بیشتر از ادبیات این کشور را به سینما میشناختم