داستان و درس

با نام خدا

درس هایی که تویوتا به مدیریت داد شاید نکاتی باشد که ما معمولا در ارائه خدمات یا محصولات به آن دقت نمیکنیم .

تویوتا هرگز سعی نکردکه در حجم و در آمد فروش شماره یک باشد بلکه با بهبود کیفیت خود به خود حجم و درآمد فروش را افزایش داد .

تویوتا ضرورتا نمی خواست اولین خودرویی باشد که هر فرد میخرد بلکه میخواست در مرحله قیاس قطعا دومین خودرویی باشد که هر خانواده خریداری می کند .

تویوتا همواره و بطور سنتی متواضع است و از تکبر برحذر .

تویوتا چشم انداز آینده خود را در محیط زیست ، انرژی، ایمنی ، آسایش و برانگیختن هیجان ، می بیند .

تویوتا به تمامی مدیرانش اعتماد دارد و در صورت بروز مشکل پیش از همه پذیرای شنیدن خبرهای ناگوار است .

تویو تا رویایی بود که خیلی زود واقعی شد .

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پويا کوشنده - گروه شبکه و وب پرشين بلاگ

تازه یک چیز جالب ، من شنیدم که ژاپن برای اینکه ماشینهای خودش رو به آمریکا بفرسته از تمامی وقت خودش استفاده می کنه. مثلا ماشینها رو مونتاژ نمی کنه بعد بفرسته. بلکه سیستمی بر روی کشتی که ماشینها رو می بره پیاده کرده که ماشینها تا توسط کشی به آمریکا برسند روی خود کشتی مونتاژ می شوند واینجوری در وقت هم صرفه جویی می کنه و محصولات بیشتری رو می فرسته. حالا ما کجا اونا کجا. ما فعلا باید بشینیم ساعت کار بانکهامون رو روش بحث کنیم تا ببینیم خدا چی می خواد.

جعفری

يه دفه يه گزارشگری مي ره يه شهری!موضوع گزارش اين بوده که از چه ماشينی خوشتون مياد؟ همه مي گن ولک تويوتا!!!!! از هر کس می پرسه همينو می شنوه! در کمال نا اميدی از يکی می پرسه ماشين مورد علاقه تون چيه؟ در اوج نا باوری می شنوه بنز!!! می گه خوب چرا؟؟؟ می گه ولک می دونی بفروشيش چند تا تويو تا می شه باهاش خريد!!!!

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.