تو دريای من بودی آغوش بگشا

با نام خدا

چقدر دوست داشتم می توانستم در این وبلاگ روزنوشت داشته باشم اما بخاطر ترافیک شدید کاری و اینکه برایم خودنوشت بسیار کار دشواری است نتوانستم این امر را محقق کنم .

داشتم به این فکر می کردم که آدمها چقدر بهم شبیه اند و از هم دور چقدر در ظاهر هم شکل در ذات مختلف .

یادم هست یادداشتی از دوست داشتن در رویاهای خزانی نوشته بودم اولین یادداشت آن وبلاگ بود یک نفر ایمیلی برایم فرستاد که سخت مرا به خود مشغول کرد .

متن ایمیل خیلی ساده و بی آلایش بود اما معانیش بسیار عجیب بود که من بتدریج به هر یک پی بردم .

از آن یادداشت تا امروز تقریبا یکسال و اندی می گذرد . دوست خوب مجازی من در آن ایمیل به نکته جالبی اشاره کرده بود که عشق باید تو را به خود بخواند نه اینکه تو او را فراخوانی .

اگر می خواهی با عشق زندگی کنی باید عشق ظرف تو باشد نه تو ظرف عشق چرا که قلب تپنده پرخواهش بشر انبوهی از احساساتی که تو آن را عشق می نامی همزمان در تو پدید می آورد و هیچ گاه نمی توانی ظرف سره ای برای آن باشی . مدتها طول کشید تا درک کنم که این دوست مجازی که هیچ از او نمیدانستم و نمیدانم چه گفته است اما چندی است که به این حس رسیدم که عشق باید آغوش بگشاید چرا که همه از خداییم و بسوی او بازمی گردیم و خداوندگار مظهر آغوش گسترده عشق است .

.....

تو دریای من بودی آغوش بگشا

که می خواهد این قوی تنها بماند

/ 12 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محدثه

يه ايميل هم به من رسيد...برام جالب بود...یه قسمتش رو کپی می کنم برات گذشته شما هرچي که باشه، هرکاري که کرده باشيد.. هرکاري که شيطان دايم اون رو به رختون ميکشه (دروغ، تقلب، ترس، عادتهاي بد، نفرت، عصبانيت، تلخي و...) هرچي که هست... بايد بدونيد که خدا کنار پنجره ايستاه بوده و همه چيز رو ديده. همه زندگيتون، همه کاراتون رو ديده. اون ميخواد که شما بدونيد که دوستتون داره و شما رو بخشيده... فقط ميخواد ببينه تا کي به شيطان اجازه ميديد به خاطر اين کارا شما رو در خدمت بگيره! بهترين چيز درباره خدا اينه که هر وقت ازش طلب بخشايش ميکنيد نه تنها ميبخشه بلکه فراموش هم ميکنه...

مهدی

حفظ حقیقتی یافته هنری دیگر است. شاد باشید

محدثه

من ميگم يه کاری بکنيم... البته بهتره اول سلام کنیم من يه کوچولو از کارهای شما رو انجام بدهم..شما عوضش هر روز،‌اگه نشد یه روز در میون دیگه اگه نشد لا اقل هر سه روز یه بار آپ کن... خوبه؟! مثلاً‌من فردا یه امتحان دارم با یه ارائه..هیچ کدوم رو هم آماده نکردم...عوضش چون قرار بوده ترک عادت کنمبه جا یاینکه صبح بیام اینجا،‌الان اومدمقدم اول خوبه؟ ما خوبیم..شما خوبین؟

محدثه

سلام ... سلام ... سلام ... خب اگه اپ نکنی من هی ميام ... هی کامنت ميذارم اينجا..بعدش بد ميشه ها! فردا بهت می زنگم اگه تونستم بيام پيشت

رويا

سلام زيبا بود. از بابت همايش هم ممنون.

سعيده

سلام... عرض معذرت از اتفاقی که پيش آمد ...شاد باشين

محدثه

نمی تونم بخونم کتاب رو اقلیما...

سرگل

بابا يکی جواب منو بده!!!!!!!!!!! عکسا رسيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟