خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد

توماس بیسل نویسنده جوان معاصر  آمریکایی که تجربه زندگی را ازبکستان را در دهه گذشته کسب کرد،  مجموعه داستانی دارد به نام (( خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد ))در این اثر نویسنده بسیار خلاقانه به علایق ، دغدغه ها و روزگذرانی های اهالی آسیای میانه می پردازد .

بیسل بعنوان داوطلب در سپاه صلح آمریکا ،فرصت سفر به کشورهای توسعه نیافته را پیدا کرد و پس از انتشار تجربیات اش متهم به انتقاد از سیاست خارجی آمریکا شد .او  معتقد است که پس از واقعه یازده سپتامبر ، آمریکایی های حتی اگر دنباله رو علائق سیاسی نبودند ، به سراغ مطالعه درباره اسلام  رفتند و تا مدتها پس از این واقعه کتابهای با موضوع دین اسلام در صدر فروش آثار منتشر شده در آمریکا بود . بیسل در مصاحبه ای که در سایت شخصی اش منتشر کرد ادعا کرد اگر مسلمانان به ایالات متحده آمریکا سفر کنند شگفت زده خواهند شد از مواجهه با آمریکایی هایی که میخواهند از اسلام و ملت های مسلمان بدانند .

tom bissell

خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد در سال ٢٠٠۶  فینالیست جایزه ادبی ((پن)) و برنده جوایز ادبی رم و آنا آخماتوا شد .

در بخشی از ( آرال ) این کتاب آمده است :

- ما فقط از این لذت می بریم که رژیم های توتالیتر پارانوئید ، مجبور شوند یک بار هم که شده واقعیت را بگویند و به کارهای زشت شان اعتراف کنند ، همین .... بچه های کور برای هیچ رژیمی خطر محسوب نمی شوند ، زندانی های مبتلا به کم خونی هم همینطور .......

/ 0 نظر / 54 بازدید