گزارشی خودمانی از جشنی خودمانی

با نام خدا

خداوند را سپاس که بعد از مدتها با مشغله فراوان این اواخر،بالاخره توانستم این صفحه را به روز کنم .

خب جشن تولد و ورود به شش سالگی پرشین بلاگ دیروز در یک محیط دانشگاهی و صمیمی برگزار شد .

از ماهها پیش تصمیم گرفته شده بود که امسال جشن بزرگی ، در کنار وبلاگ نویسان عزیز برگزار شود که به لطف دوستان باشگاه هواداران و پرشین بلاگ توفیق این را داشتم تا در برنامه ریزی و اجرا حضور داشته باشم .

اوایل اردیبهشت برنامه ریزی های اولیه صورت گرفت و با توجه به اینکه پرشین بلاگ اولین سرویس دهنده وبلاگ فارسی در ایران بود مقرر شد عنوان مراسم مسال جشن وبلاگ پارسی باشد با تکیه برنام مراسم نحوه انتخاب برگزیده ها تغییرات اساسی داشت به این ترتیب که از همه وبلاگ سرویس ها منتخب داشتیم . در همین اوضاع و احوال بودیم که ناگهان به غیبت اجباری رئیس مواجه شدیم . فکر چگونگی برگزاری جشن و طبق تاریخ پیش رفتن خیلی آزارم میداد تا اینکه متوجه شدیم تاریخ برگزاری هر سال در تداخل با ایام فاطمیه است بنابراین تصمیمات بعدی موکول شد به بازگشت پدر .

با گذشت این پنجاه و اندی روز ، فعالیت مجدد ما برای جشن شروع شد  دوستانی که در زمان برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال هم ما را تنها نگذاشتند تماس گرفتند و برنامه ریزی مجدد شروع شد با نگاهی به تقویم بهترین تاریخ را میلاد مبارک مولی الموحدین در نظر گرفته شد . تهیه فیلم ، نمآهنگ ، موسیقی و گزارش توسط دوستان باشگاه هواداران آغاز شد . طبق پیش بینی در دوهفته پایانی کار دعوت ها پیگیری می شد .

وبلاگ های منتخب نیز که قرار بود از میان نظرسنجی سایت پرشین وبلاگ بر اساس ایده وبلاگ پارسی انتخاب شوند لیست شدندو به لطف آقای شرفی با کنترل غیرتکراری بودن کاربر رای دهنده و نیز امکان انتخاب از سایر وبلاگ سرویس ها ، این فهرست تهیه شد . از تعداد 3000 کاربری که بطور میانگین 6000 انتخاب را انجام دادند 400 وبلاگ اول بررسی شد و با شاخص اصلی قرارگیری در فهرست و نیز محتوا ، قالب و بازدید کننده وانتخاب ها صورت گرفت که بسیاری از دوستان به این نکته عنایت نداشتند که انتخاب از میان تمام نظرسنجی انجام شده از همه وبلاگ سرویس ها وسایت ها صورت گرفته بود .

همه چیز مهیا بود و البته چند شغله بودن من هم باعث می شد هماهنگی ها در طول روز کمتر صورت بگیرد و تلفن همراه و پیام کوتاه راه ارتباطی تیم ما بود که بیشتر وقتها من حتی جواب تلفن ها را نمی توانستم بدهم . که همین جا از همه دوستان پوزش می خواهم .

به هر حال در آستانه برگزاری قرار گرفتیم و ناگهان دزدیده شدن دامنه و تغیرات ازcom  به ir و عدم دسترسی به ایمیلهای اصلی سایت تاحدی کارها را تحت الشعاع قرار داد و درست همان زمان که موعد ثبت نام از طریق سایت برای کاربران بود همه چیز از روال خارج شد . البته دوستان فنی زحمات شبانه روزی داشتند و اگر شاهد نبودم هرگز تاکید نمی کردم اما بهر حال وقفه در ثبت نام جشن نیز یکی از مواردی بود که پیش بینی نشده بود .

بالاخره روز جشن و آمدن دوستان خوب و عزیز وبلاگ نویس

هر مراسمی که برگزار میشود نقاط ضعف و قوتی دارد و مقایسه مراسم امسال و سالهای قبل هم طبیعتا این موارد را پیش روی هر بیننده ای قرار میدهد . اما نکته با ارزش امسال همکاری بسیار خوب و قوی دوستان داوطلب که هر جا احساس خلا می کردند واقعا بی دریغ کمک میکردند .

این مراسم را بلاگر ها هدایت کردند برنامه های آن را بلاگرها ساختند و اجرا نیز در اختیار بلاگر ها بودو برای من دیدن حضور آن تعداد وبلاگ نویس هیجان انگیز و نشاط آور بود .کسانی که از شهرهای دور و نزدیک آمده بودند و حتی دوستان گله مند که به هر دلیلی انتقاد به مراسم داشتند .

حضور نماینده محترم شورای شهر تهران خانم دکتر ابتکار ، آقای مهندس جهانگرد ، جناب آقای دکتر شهشانی و البته جناب آقای ابطحی . وجود اساتید حوزه رسانه و فاوا ، خبرنگاران و مدیران مسئول نشریات و .....

حامیان جوایز وبلاگ های برگزیده عبارت بودند از

پایاهاست –شاتل – نشریه شادکامی – نشریه علم روز

در حین اجرای مراسم نشریه چلچراغ نیز به عدد برگزیدگان اصلی اشتراک مجله را اهدا نمود .

حامیان هدایای مهمانان

شرکت رسپینا – نشریه شادکامی – اس ام اس ایران – روزنامه ابتکار

حامی پذیرایی :

شرکت سان ایچ

و تشکر ویژه من از دوستانی که این برنامه را تهیه کردند

آقایان:

 محمد عرب احمدی مدیر محترم باشگاه هوادران پرشین بلاگ

علی تاری

بهنام عزیزی مدیرگروه اجتماعی

آرین نغزگو

محسن ثمودی

تایماز زردچشمی

طه بوترابی  (مولاناخوانی)

امیرهنرجو(نوازنده دف و نی)

بابک طحان(نوازنده سه تار )

ابوذر حجتی (عکاس)

مازیار عطاریه

پویاکوشنده( تهیه نمآهنگ)

رضا رفیع

بهزاد قلی زاده (عکاس)

صدرا بوترابی(عکاس)

و خانم ها :

مریم چشم براه

فاطمه ملکی(تهیه خبر )

ثمر احتشامی

فاطمه حسینی(مسئول جوایز)

سعیده مختار زاده

رویاشکوری

آنیتا عابدی

فاطمه ملکی 

و....

این مراسم برای من یک ویژگی بزرگ داشت به این ترتیب که گاهی با سرمایه های ملیاردی هم نمی توان پلی از دنیای مجازی به دنیای حقیقی زد اما این اتفاق هرچند ناتمام با برگزاری این جشن و جشنهایی از این قبیل می افتد .باید قدر توانایی های کوچک و بزرگ خودمان و دوستانمان را بدانیم و کمک کنیم که این حرکت تداوم پیدا کند .

در خاتمه از کلیه دوستان عزیزی که در این جشن حضور داشتند تشکر می کنم و امیدوارم نقایص نسبی جشن را به حساب کم تجربگی بنده بگذارند و با راهنمایی های سازنده شان  در برگزاری مراسم آتی ، دوستان باشگاه هواداران را یاری دهند .

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pinKy

پرشین بلاگ زنده است تا وقتی وب لاگ فارسی زنده است

عليرضا سمر

بابا کی گفته بد بود .. خسته نباشيد .. هم شما هم بچه های فنز

محدثه

سلام... سه روز منتظرت موندم!از اون شب تا حالا! نمی تونم رک اينجا حرفام رو بزنم! اما کاش می تونستم ببينمت ... تمام اون ... ها رو مرور کردم!‌۲۰ تا تو فرستاده بودی ۲۰ تا من!‌شده بود ۴۰ تا!‌آخ که من عاشق عدد چهل هستم! آخرین جمله رو یه بار دیگه می نویسم اینجا ... امشب شب امیرالمومنینه ... باهات خيلی کار دارم! البته اين دفعه يه جا ديگه ميام ميبينمتا مراقب خودت باش من ان شالله شنبه عصر تهرانم(۳تا)

حميد

خسته نباشید...به امید روزهای بهتر یا حق