یک شب سینما تاتری

دیشب به دعوت یکی از دوستانم در جشن انتشار یکصدمین شماره مجله سینما تاتر در تالار بزرگ کشور حضور پیدا کردم . مراسم بسیار خوب و جالبی بود و بعد از یک روز برفی و خسته کننده و شرایط امتحانی فراغت ایده آلی به جساب می آمد .

حضور هنرمندان تراز اول کشور در تالار برای دریافت جوایز برگزیدگی شان و اچرای بسیار خوب رضارشیدپور ، فضای گرم و دلچسبی را برای حدود سه هزار نفر مهیا ساخته بود .

و البته و صدالبته جوایز رنگارنگی که ماکروتل از طرف سامسونگ و کانون به هنرمندان و حضار اهدا کردند نیز جای خود را داشت .

و نباید از صحنه های زیبای مراسم هم به آسانی گذشت :

یادی از اکبر رادی و فراخوانی حمید سمندریان پدر بازیگر پروری تاتر ایران بروی صحنه و در جای دیگر حمید سمندریان جایزه یک عمر خدمات تاتری خود را از دست همسرش هما روستا دریافت نمود .

حضوز شهرام ناظری مرد شماره یک موسیقی ایران در جهان و شوالیه موسیقی پارسی و نشان دار صلح جهان، جایزه اش را با بوسه ای بر دستان استاد پورتراب دریافت نمود .

پرویز پرستویی و محمدرضا هنرمند ، هرمز هدایت و دریافت جایزه بهرام بیضایی به نیابت از او

حبیب رضایی و بهرام ابراهیمی ، مهدی میامی و فرهاد توحیدی ...

آنجا که عزت اله انتظامی جایزه اش را از دستان خنیاگر فرزندش با موسیقی متن هزاردستان دریافت می کند.

و زیباترین صحنه ای که اتفاق افتاد شاید اهدای جایزه رویا تیموریان توسط همسرش مسعود رایگان بود که گویی هر دو در صحنه تاتر حضور دارند . تعظیم استادانه خانم تیموریان و سرودی عاشقانه بر لب مسعود رایگان و زانو زده در برابر بانوی تاتر نوین ایران .

مراسم همچنان ادامه داشت که ساعت هشدار داد سندرلا برگرد به خانه ساعت از یازده گذشته و ما هم در این خیابان های برفی به دنبال وسیله ای برای بازگشت ......

ناخودآگاه به یاد نشریه ارزنده گزارش فیلم افتادم و افسوس که .....

/ 6 نظر / 3 بازدید
مهديه

به سلامتی اين دفعه اول شديد