اندر احوالات دوستی

گاهی به روابط آدم ها که نگاه می کنم احساس می کنم چه شباهتی بین روابطشان و خانه هایشان می توان پیدا کرد .

وقتی که در لحظه ای عجیب با کسی برخورد می کنند که شبیه باورهایشان است و شورانگیز از پا چه دویدن که با سر می دوند و در اقداماتی عجیب و غریب ، با تمام وجود به او ابراز محبت می کنند .درست مثل وقتی که سرسرای خانه را آرایش می دهند در ذهنشان بارها و بارها قدو قامت و کلام و بیان طرف مقابل را می آرایند و در بهترین مکان خانه جایش می دهند .

روزها می گذرد و دوستی دوطرفه می شود .دیگر اشکالی ندارداگر مثل اتاق های جانبی و حتی آشپزخانه خودمانی تر به رفیقشان بنگرند .

بعد از مدتی زیاد تکرار شدن دوطرفه دوستی تصمیم می گیرند فواصل را به گونه ای تنظیم کنند که گویی می خواهند تابلویی به دیوار اتاق کارشان بکوبند .

بسته به نوع نگرششان زمانی فرامیرسد که باید تغییر دکوراسیون بدهند یا اینکه خانه را یکجا عوض کنند . بنابراین با کمال دقت جول و پلاس دوست محترم وشورانگیزشان را به کمد دیواری منتقل می کنند .

کم کم کمد دیواری که البته کمدهای دیواری فعلی از ظرفیت کمی برخوردارست پر می شود از جول و پلاس هایی که جاگیرند .

اینجاست که به یک انباری ، زیر پله ، بالاپله یا در بهترین وضعیت حیاط خلوت نیاز پیدا می کنند و آن رفیق خوش باور باید خدا را شکر کند که نعمت حیاط خلوتی را از دست نداده چون ممکن بود که در اولین جابجایی یا اسباب کشی درست زمان جا دادنش در انباری ، یک دوره گرد فریاد بزند (اساس کهنه منزل خریداریم ) تا رفیق شور زده اش در قبال دریافت یکی دو اسکناس 500 تو مانی از شرش رهایی یابد و یا اصلا از کارگران شریف شهرداری بخواهد در قبال دریافت 1000 تومانی ناقابل این رفیق نوخاله را به بخش بازیافت عودت دهند .

مجبور نیستیم وقتی خودمان و احساسمان را نمی شناسیم دیگران را درگیر کنیم .چون ممکن است یک روز زلزله شود و ما زیر آوارهمین خانه ای که ساخته ایم مدفون شویم .

چه خوب است نگاهمان به دوستی خریدنی ، فروختنی ، از سر عادت و یا از همه این ها بدتر از سر فراغت نباشد .

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سولماز(جایی شبیه قلب من)

سلام خوبید؟! خیلی جالب بود! امیدوارم دوستی ها از این حالتی که شما نوشتید خارج بشه و دوستها به اندازه ی یک دوست و با صداقت دوستی کنند[چشمک]

یاشار

امیدوارم از این دوستا گیرت نیاد [گل]

سارا فلاح

حرف دل منو زدی.از این آدما اینروزا فراوونه تا دلت بخواد.[ناراحت]

میفروش

سلام از دوست به یادگار دردی دارم [گل] کاین درد به صدهزا درمان ندهم[گل] برقرار باشید . بای[گل]

عادل

سلام ... نگاه داشتن دوست چه سخت ... اما علی ( ع ) می فرمایند : ناتوتن کسی است که نتواند دوستی برا خودش پیدا کنه و ناتوان تر از اون کسی است که دوستی داشته باشه و اونو از دست بده ... دلمون برا نکته نویسی های شما تنگ شده ... برا یه امضا’ تو وب مون وقت دارین سرکار خانم مدیر ...

مهدیه

سلام.... خسته نباشی...[چشمک][گل]