لحظه هایی که می گذرند

برای همه ثانیه ها

یک شب سینما تاتری

دیشب به دعوت یکی از دوستانم در جشن انتشار یکصدمین شماره مجله سینما تاتر در تالار بزرگ کشور حضور پیدا کردم . مراسم بسیار خوب و جالبی بود و بعد از یک روز برفی و خسته کننده و شرایط امتحانی فراغت ایده آلی به جساب می آمد .

حضور هنرمندان تراز اول کشور در تالار برای دریافت جوایز برگزیدگی شان و اچرای بسیار خوب رضارشیدپور ، فضای گرم و دلچسبی را برای حدود سه هزار نفر مهیا ساخته بود .

و البته و صدالبته جوایز رنگارنگی که ماکروتل از طرف سامسونگ و کانون به هنرمندان و حضار اهدا کردند نیز جای خود را داشت .

و نباید از صحنه های زیبای مراسم هم به آسانی گذشت :

یادی از اکبر رادی و فراخوانی حمید سمندریان پدر بازیگر پروری تاتر ایران بروی صحنه و در جای دیگر حمید سمندریان جایزه یک عمر خدمات تاتری خود را از دست همسرش هما روستا دریافت نمود .

حضوز شهرام ناظری مرد شماره یک موسیقی ایران در جهان و شوالیه موسیقی پارسی و نشان دار صلح جهان، جایزه اش را با بوسه ای بر دستان استاد پورتراب دریافت نمود .

پرویز پرستویی و محمدرضا هنرمند ، هرمز هدایت و دریافت جایزه بهرام بیضایی به نیابت از او

حبیب رضایی و بهرام ابراهیمی ، مهدی میامی و فرهاد توحیدی ...

آنجا که عزت اله انتظامی جایزه اش را از دستان خنیاگر فرزندش با موسیقی متن هزاردستان دریافت می کند.

و زیباترین صحنه ای که اتفاق افتاد شاید اهدای جایزه رویا تیموریان توسط همسرش مسعود رایگان بود که گویی هر دو در صحنه تاتر حضور دارند . تعظیم استادانه خانم تیموریان و سرودی عاشقانه بر لب مسعود رایگان و زانو زده در برابر بانوی تاتر نوین ایران .

مراسم همچنان ادامه داشت که ساعت هشدار داد سندرلا برگرد به خانه ساعت از یازده گذشته و ما هم در این خیابان های برفی به دنبال وسیله ای برای بازگشت ......

ناخودآگاه به یاد نشریه ارزنده گزارش فیلم افتادم و افسوس که .....

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٩:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ دی ۱۳۸٦
comment نظرات ()