لحظه هایی که می گذرند

برای همه ثانیه ها

این روزها چه می خوانم ، چه می شنوم !!!

این روزها ، روزهای کتاب است . اگر چه از دید من یک سال ونیم اخیر ،  همه روز روزهایش ، روز کتاب بوده  اما با این حال این روز ها ، مصرف کتاب در منزل بنده به چند برابر رسیده است و در مسیر و تاکسی و حین پیاده روی ، همچنان یکه تازانه ، در پیش است .

تاریخ فرهنگ چین را از فیتس جرالد دوباره خوانی کردم . مطالب جالبی دارد که جذبم کرده است .

در موردموسیقی هم باید گفت یکی از طلایی ترین دوران شنیداری خود را با کارهایی بسیار متفاوت از موزیسین های خوب دنیا می گذرانم ..

پیشنهاد می کنم  Native Window را بشنوید و لذت ببرید .

راستش این روزها درگیر یک سری پروژه شخصی هم هستم که تا یکی دو ماه آینده به بهره برداری می رسند . خلاصه منتظر باشید .

و در آخر این روزها برای نسلی که با کتاب و موسیقی و دنیای اطلاعات قهرند و روزنامه ایران می خوانند نگرانم .....

 

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٦:۱۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()

وقت رفتن فرا می رسد

شاید ، دیگر وقتش رسیده باشد که ما خانه و هر چه در آن است برای صاحبخانه بگذاریم و برویم . اینطور آزار ما کم خواهد شد اما نمی دانم آسایش او بیش می شود یا خیر ؟!!

مرگ هم شاید راهی است ..... شاید هم دری است

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()

خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد

توماس بیسل نویسنده جوان معاصر  آمریکایی که تجربه زندگی را ازبکستان را در دهه گذشته کسب کرد،  مجموعه داستانی دارد به نام (( خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد ))در این اثر نویسنده بسیار خلاقانه به علایق ، دغدغه ها و روزگذرانی های اهالی آسیای میانه می پردازد .

بیسل بعنوان داوطلب در سپاه صلح آمریکا ،فرصت سفر به کشورهای توسعه نیافته را پیدا کرد و پس از انتشار تجربیات اش متهم به انتقاد از سیاست خارجی آمریکا شد .او  معتقد است که پس از واقعه یازده سپتامبر ، آمریکایی های حتی اگر دنباله رو علائق سیاسی نبودند ، به سراغ مطالعه درباره اسلام  رفتند و تا مدتها پس از این واقعه کتابهای با موضوع دین اسلام در صدر فروش آثار منتشر شده در آمریکا بود . بیسل در مصاحبه ای که در سایت شخصی اش منتشر کرد ادعا کرد اگر مسلمانان به ایالات متحده آمریکا سفر کنند شگفت زده خواهند شد از مواجهه با آمریکایی هایی که میخواهند از اسلام و ملت های مسلمان بدانند .

tom bissell

خدا در سنت پترزبورگ خانه دارد در سال ٢٠٠۶  فینالیست جایزه ادبی ((پن)) و برنده جوایز ادبی رم و آنا آخماتوا شد .

در بخشی از ( آرال ) این کتاب آمده است :

- ما فقط از این لذت می بریم که رژیم های توتالیتر پارانوئید ، مجبور شوند یک بار هم که شده واقعیت را بگویند و به کارهای زشت شان اعتراف کنند ، همین .... بچه های کور برای هیچ رژیمی خطر محسوب نمی شوند ، زندانی های مبتلا به کم خونی هم همینطور .......

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۱:۱٢ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()

سفر

امسال ، سال پر سفری بود برای من . سه بار سفر به تایلند ، دوبار مالزی ، یکبار اندونزی ، یکبار سنگاپور و یکبار کامبوج ... خلاصه اینکه این ها سفرهایی بود که تاثیر زیادی در نگاه من به زندگی داشت . گاهی فکر می کنم اگر در بیست سالگی این سفرها را تجربه می کردم چقدر تصمیم گیری هایم متفاوت بود ... خدایا شکرت بخاطر نعمت سفر ...

من فکر میکنم عاشقانه سفر را دوست دارم و این عشق جای خالی عشق های کوچک و پیش پا افتاده راکه جز اندوه ونگرانی تحفه ای ندارد پرخواهد کرد .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٩:۳٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٩
comment نظرات ()