لحظه هایی که می گذرند

برای همه ثانیه ها

چند قدم آن طرف تر

وقتی آرام آرام می روی به سمت ناپیدای هستی اگر چه دلهره داری اما مسیری روشن را طی خواهی کرد .

از اینکه در این مدت با پیام ها و نظرات خودتان مرا تنها نگذاشتید از همه شما متشکرم .

امیدوارم بعد از گذراندن این شرایط بتوانم بازهم در خدمتتان باشم .

 

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٩:٥٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

نظرسنجی بهترین یادداشت های فناوری اطلاعات

مدتی است که سایت پرشین وبلاگ اقدام به برگزاری یک نظر سنجی دیگر از سری نظر سنجی های موضوعی پرشین بلاگ ، کرده است .

در این نظر سنجی جدید که با موضوع آی تی و بر اساس یادداشتهای مورد علاقه مخاطبان برگزار خواهد شد ، کاربران میتوانند به پنج یادداشت برتر آی تی از دید خودشان رای بدهند .

از همه علاقمندان به آی تی و همچنین آی تی نویسان خوب وبلاگستان فارسی که بطور قطع محتوای تولیدی آنها برای دیگر کاربران نیز بسیار کاربردی است ، دعوت میکنم که دراین نظر سنجی شرکت کنند و یادداشت هایشان را به مخاطبان پیشنهاد دهند .

برای شرکت در نظر سنجی از لینک زیر وارد شوید :

http://www.persianweblog.ir/Topblogs/IT-posts.aspx

 

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٧:٢٩ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

خیابان خاطره

قدیم تر ها خیابان ولیعصر برای من یکی از جذابترین خیابان های این شهر بود .یادم هست هفده هجده سالگی دوست داشتم محل کارم یا زندگیم به این خیابان نزدیک باشد تا بتوانم بعضی روزهای دلچسب پاییز را به قدم زدن لبه جوی های عریض و پرآب این خیابان بگذرانم .

چند وقتی است که محل کارم دقیقا در خیابان ولیعصر است و امروز بعد از مدتها تصمیم گرفتم به رسم گذشته خیابان خاطره هایم را طی کنم .

اما چه افسوس

کاش کف پیاده رو همان کاشی های شکسته قدیمی بود . این ابتکارات شهرداری به بدترین شکل عابر پیاده را آزاد میدهد.

هر قدمیکه می گذاری کفشت در حفره ای فرو می رود و تا بر می داری سنگفرش همراه کفشت بلند میشود . این چه روزگاری است که برای این خیابان و خیابان های مشابه درست شده . خدا می داند و بس

نزدیکی های خیابان مطهری از روی یک پل فلزی که رد شدم حداقل سه موش از زیر پل رد شدند .

خلاصه این که تمام لذت قدم زدن در این خیابان فدای دقت در تعداد موش های جوی آب و چاله چوله های عجیب وغریب خیابان شد و رفت .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:٢٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

به تو فکرمیکنم

به تو فکرمی کنم امانمیدانم کار درستی میکنم یا نه ؟

پدر این روز ها بیشتر به تو فکر می کنم .

و قلبم را فراموش می کنم .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:٢۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

تنهایش مگذاریم ؟

گاهی باید آدمها را تنها گذاشت نه برای اینکه طعم تنهایی را بچشند بلکه بتوانند راحت تر زندگی کنند . اگر دوستی داری که فکرمیکنی نمی توانی هیچ کاری برایش بکنی و دوستی تان فقط مجموعه ای از کلیشه های جاری در دوستی های امروزی است تنها گذاشتنش لطف بزرگی است که تو در حق او و دوستی می کنی . مدیریت شادی و غم دوستان  یک سو تفاهم بزرگ است که نه تنها به دوام دوستی ها کمک نمی کند بلکه لحظات خوب دوستمان را که ممکن است در تنهایی به هزار و یک شکل مطبوع تر بگذرد از او می گیرد . دوستش داری درست،  دوست ترش داشته باش و به ذهنش فرصتی برای تنفس بده .

اما گاهی هم  به دوستمان می گوییم فلانی تنهایت می گذارم ها .. و او را میترسانیم  از تنهایی و هجوم وحشی لحظات . خب اگر فکر می کنی باید تنها بماند بازهم بهتر است تنهایش بگذاری تا تهدیدش کنی می ترسی ؟ دوستش داری ؟ نترس هیچ کس از تنهایی نمرده است .

خلاصه اینکه تنهایی موهبتی الهی است فراموش نشود که از صفات زیبای خداست اما انزوا داستان دیگری دارد ...

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٥:٢۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

انتخاب مشاور

داشتن مشاور در امور مختلف زندگی اعم از تحصیل و کار و خانواده و روابط ما در حوزه های گوناگون امری بسیار خوب و پسندیده است . خیلی ها اولین تجربه مشاور داشتنشان را در خانواده کسب می کنند و معمولا کسانیکه در خانواده های عضو محور( مادر و پدر و فرزند سالار نیستند ) روحیه شورایی بالاتری دارند . کم کم با پیدا شدن دوستان صمیمی و حتی نزدیک شدن ارتباط افراد با معلمین و اساتیدشان در محیط های آموزشی دایره مشاورانشان گسترده تر و متنوع تر خواهد شد .

انتخاب مشاور نیز بخشی از مسیر مشورتخواهی است . به نظر من اینکه ما با چه کسی مشورت می کنیم و او از چه توانایی های فکری و اجتماعی برخوردار است یکی از مهمترین نکاتی است که شاید خیلی از ما آن را قربانی صمیمیت صرف با مشاورمان می کنیم . یعنی کافی است ما بتوانیم با کسی راحت صحبت کنیم و صمیمی باشیم آن وقت ممکن است از یاد ببریم که الزاما صمیمیت و دوستی حتی نسبت های خانوادگی نمی تواند متضمن یک اتفاق مشاوره ای خوب باشد .

نکته دیگری که در مشورت گرفتن باید به آن دقت داشت این است که خیلی بهتر است در مورد اموری که مشاور یا مشاورانمان در آن امور ذینفع هستند ، مطالعه بیشتری انجام دهیم .

زمانیکه بحث مشاوران جوان در ریاست جمهوری اخیر مطرح شد برایم خیلی عجیب بود که چرا عده ای قرار است به وزرا و مدیران کلیدی کشور که تصمیماتشان اغلب سرنوشت ساز خواهد بود و حتی خود جناب آقای رئیس جمهور مشاوره بدهند که بارز ترین ویژگی شان جوانی آنهاست . از کسی در همان ایام شنیدم که رسم بوده است همیشه مشاوران پیر و دنیا دیده را به دیگران توصیه می کردند . خیلی دوست دارم برآیند عمل این مشاوران جوان را بعد از طی مدت ریاست جمهوری ببینم و ای کاش گزارشی از کارهای ایشان منتشر می شد .

از این ها که بگذریم همه ما در زندگیمان فرمانروای یکتای سرزمین مان هستیم یعنی در چهارچوب زندگی شخصی مان ، تصمیم گیرنده نهایی خواهیم بود بنابر این چه خوب است از گذشتگان این تجربه مثبت را به کار گیریم که وزارت دستگاه حکومتمان را به عاقل ترین و نکته سنج ترین افراد بسپاریم که تمرین امانت داری کرده اند .

من خیلی وقت ها به مشاوره های هیئتی هم چندان اعتقادندارم چرا که اغلب بدون اجساس مسئولیت به مورد مشاوره و بصورت نسبی صورت می گیرد  و کافی است در این میان عده ای ذینفع باشند و در نهایت باید پرهیز کرد از تلفیق مشاورت و معاونت .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٤:٥٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

مخاطب عام

پشت جلد کتابی خواندم << این کتاب تلاشی است برای جذب مخاطب عام و تاثیر مثبت بر او >> نمی دانم جذبش بشوم یا نه اگر جذب شوم میروم در خیل عظیمی که مخاطب عام نامیده آقای نویسنده  .اگر هم نه که خب به خودم دروغ گفته ام ...

اصلا چه اشکال دارد مخاطب عام بودن چرا باید کسی مخاطبان را از هم جدا کند فکر می کنم همه غزل ناب حافظ را دوست دارند اما برداشتشان متناسب به وسعت اندیشه شان است بنابر این مخاطب عام و خاص در مقام ادراک مطرح است و هر آدمی می تواند به سهم تفکرش از مواهب یک کتاب یا هر اثر دیگری بهرمند شود .

در همین کتاب نقل قول کرده بود از دیوید ویلکرسن که عشق چیزی نیست که احساس میکنید . کاری است که انجام می دهید . 

نظر شما چیست ؟

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:٥۸ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

چرا ما اینجوری هستیم

بعضی از ما آدمها اینقدر محبوبیت در جمع برایمان مهم است و جز اهداف اصلی زندگیمان که برای تحصیل این هدف دست به هر کاری میزنیم .

مثلا دوستی به دوست دیگرش گفته فلانی با استناد به این مطلب فلانی که می شناسیمش دو تایی یا فلانی ها کار بدی  کرده اند . ذوست دوم که از این دست آدمهاست برای اینکه حسن شهرتش را در انظار عمومی از دست ندهد و بین دوستان دیگر انگشت نما نشود ، بعد از بررسی مورد دیدن شواهد کافی به جای اینکه به نفر سوم دوستانه بگوید فلانی این کار خوب نیست یا اخلاقی نیست یا هر چیز دیگری نهایت استفاده را در این لحظات هم از شرایط می کند و فلانی ، ( ذوست اول ) به  دلیل اینکه شما یا شماها را بد می پندارد گویا ناراحت است البته بهتر است شما این مسئله بدبودن را با ایشان جل کنید خب اینطوری نه محبوبیتش را از دست داده نه صحه گذاشته بر حرف دوست اول و از همه این ها جالب تر به نوعی گفته به من چه که دوست اول می گوید نفر سوم یا نفرات سوم بدی کرده اند .

اینکه مسئولیت اجتماعی ما در برابر مطلوبیت های موجود رنگ می بازد و سر خم می کند شاید به ظاهر چندان اهمیت نداشته باشد اما موجب تقویت روحیه ای در افراد می شود که بعدتر ها تاثیر نامطلوبی در زندگی فردی شان خواهد داشت .

مثلا خود من یادم هست ده دوازده سال پیش ، دوره ای ، وظیفه پاسخگویی به یک سری نامه را بصورت کتبی (کاغذی) به عهده داشتم. من از آنجایی که فکرمی کردم کار وقتگیری است همه را می خواندم و یک جا در یک ستون جوابی کلی به خوانندگان نشریه مورد نظر که البته یک نشریه دانش آموزی بود می دادم مدتها مسئول هماهنگی خودش را می کشت که من مورد به مورد جواب بدهم و شکایتم را به نفر بالاتر می کرد و ایشان هم چون لطف داشتند به بنده با خونسردی می گفتند فرقی ندارد یک جا یا جداگانه بنده خدا وقتش کم است نمی تواند با توجه به درسهایش همه را جداگانه پاسخ بدهد . شاید اگر آن موقع گوش من کشیده شده بود امروز در پاسخ دادن به ایمیل های نه تنها کاری بلکه ایمیل های شخصیم تا این اندازه بی رمق نبودم . در واقع مسئول محترم فقط می خواست کار راه بیفتد و در نهایت یک روز مسئول هماهنگی خسته شد و یک به من چه بلند گفت و اتفاقا من هم شنیدم ..

اصلا این به من چه گفتن ها یکی از آفات بزرگ جامعه ماست . به من چه فلانی به ناحق زده در گوش یکی دیگر . به من چه که همسایه در راهروی مشاء ساختمان سطل زباله اش را برای ساعت ها می گذارد و بوی دلنوازش ملت را عاصی می کند . به من چه که کسی دارد مزاحم خانمی که گذشت و رفت می شود ....

و از این به من چه ها زیاد است . آقا وضع عمومی کشور اینطوری است نظرت در مورد ریاست جمهوری چیه ؟

آقا به من چه حرف سیاسی به من ربطی نداره

خانم ماشینتون رو مقابل در پارکینگ آپارتمان ما  پارک کردید الان ممکنه ماشینی بخواد بیاد بیرون ...

این پاسخ جالب تر است ...

خب بیاد بیرون اصلا به تو چه من ماشینم رو کجا پارک کردم ..

خلاصه اینکه وقتی از مسئولیت های اجتماعی ساده می گذریم می رسیم به جایی که فقط خود و خود و خودمان را می بینیم .

و عجیب تر اینکه چرا هر چه بر خود می پسندیم بر بقیه حرام  است و آنچه بر دیگران نمی پسندیم بر ما حلال

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:۱٧ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

ظرایف هستی

یکی از ظرایف عالم هستی شاید این باشد که فاصله فرو افتادن برگ از درخت و به برگ نشستنش آنقدر کوتاه است که هیچ برگی بعد از افتادن احساس مرگ نمی کند .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٧:٠٤ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

نویسا

وبلاگ نویسی بی شک یکی از دلچسبترین روش های انتقال خود به فضاهای ذهنی مخاطب است .

علایق ، باورها ، دانش ، تخصص ، فردیت ، دیدگاه ها ، همه و همه در وبلاگ قابل ارائه است و روز به روز با ابزار های پیشرفته تر این مسیر آسان و آسان و آسان تر می شود .

ازدید من وبلاگستان را نه چیزی تهدید می کند و نه کوچکترین اتفاقی بازمی دارد . آنچه رشد محتوایی وبلاگ ها را افزایش می دهد رشد محتوای ذهنی افراد است .

شکل استفاده و ارائه آثار در وبلاگ درست مثل شرایط حقیقی چنانچه به خط قرمز  باید و نباید های اجتماعی نزدیک نشود بسیار قابل درک تر از رسانه های دیگر است .

حتی تمرین افزایش قدرت تطبیق ما باشرایط خاص وبالا بردن آستانه تحمل و نقد همه و همه از ویژگی های یکتای این رسانه محسوب می شود .

شاید وجه مردمی وبلاگ نویسی باعث می شود آنچه انتشار می یابد واقعیت های موجود را به خوبی نمایش دهد .

اما آراستن یا پیراستن وقایع در فضای مجازی هرگز مانند فضای حقیقی میسر نخواهد بود . آنچه پیرایه و آرایه است از ذهن ما جریان می یابد و مشاطه کاری های غیر عادی آن قدر فضا را غیر واقعی نشان می دهد که شاید بتوان ادعا کرد اثری معکوس خواهد داشت .

به خانه های مردم اگر سرمیزنیم به اندازه یک میهمان که حبیب صاحبخانه است می توانیم  بمانیم و بگوییم و بشنویم . هیچکس ملزم نیست دکور خانه اش را با سلیقه ما تطبیق دهد . شاید بشود سلایق را به هم نزدیک کرد اما ...

وبلاگ برای من همیشه مانند خانه ام بوده است پنجره هایش ، در ورودی و خروجی اش  اتاق هایش و ...

برای شما چطور ؟

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ٩:٢۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

فایده تو

اینقدر برایم فایده داری که نمی دانم چگونه همه را بشمارم

در اوج تنهایی به من امید می دهی که هنوزهم کسی هست .

هر بار که از دیدن صحنه ای در جامعه به خودم می پیچم سراغم میآیی و بازهم به مهربانی می خوانی ام .

عصبانی که می شوم آرامم می کنی .

مغرور که می شوم رامم می کنی .

حسود که می شوم هشدارم می دهی .

غافل که می شوم بیدارم  می کنی .

اگر یک روز صبح در چشمم موج نزنی تا شب چشمهایم باز است اما هیچ چیز را نمی بینم .

خلاصه اینکه همیشه این معادله را به تعادل می رسانی  .

خروش می کنی . سکوت می کنی .

بیم می دهی . امید می دهی .

همه بهانه من از توست .

ای عشق همه بهانه از توست .

هزاران فایده داری برایم .

دوستت می دارم  .

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:۱۸ ‎ب.ظ ; شنبه ٤ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()

جمعه در جشنواره

دومین جشنواره رسانه های دیجیتال از امروز آغاز شد و بنا بر برنامه ریزی های انجام شده بنده هم به عنوان یک وبلاگ نویس (البته با نظر لطف ترتیب دهندگان بخش نشست و کارگاه ) کارگاهی با موضوع مهارت های وبلاگ نویسی در روز جمعه سوم آبان ماه از ساعت 10 صبح الی 12 در محل برگزاری جشنواره (مصلی تهران ) خواهم داشت که از دوستان و علاقمندان مباحث وبلاگی دعوت می کنم که تشریف بیاورند . ضمنا همکاران خوبم ، آقای مهندس حسین شرفی و همچنین آقای مهندس راد دانش نیز در روزهای آتی جشنواره کارگاه هایی را برگزار خواهند کرد که می توانید از روی جدول زمانبندی بسته به علاقمندیتان در این کارگاه ها شرکت کنید .

http://learn.dmf.ir/jadval1.htm  جدول زمانبندی کارگاه های جشنواره

   + اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh ; ۸:٢۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
comment نظرات ()